Światowy Dzień Kręgosłupa -16 października

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Światowy Dzień Kręgosłupa -16 października

Szesnastego października obchodzimy Światowy Dzień Kręgosłupa. Jest to ważny dzień dla każdego z nas, ponieważ coraz więcej osób ma problemy z kręgosłupem. Reagować zaczynamy dopiero wtedy, gdy pojawia się ból, a wtedy może być już za późno.
Jak obchodzić ten dzień i dlaczego jest on tak ważny?

O Światowym Dniu Kręgosłupa

Światowy Dzień Kręgosłupa stał się dniem, który obchodzony jest na każdym kontynencie. Celem tego dnia jest uświadomienie nam wszystkim, że ból pleców oraz inne problemy z kręgosłupem są groźnym schorzeniem, które dotyka coraz więcej osób na świecie. W tym wyjątkowym dniu zachęca się do dyskusji na tematy związane z problemami z kręgosłupem, zadbania o swoje zdrowie i stosowanie się do zasad, które pomogą nam zachować zdrowy i sprawy kręgosłup. A jakie są to zasady?

  • Prowadzenie życia aktywnego fizycznie,
  • Dbanie o prawidłową postawę,
  • Podnoszenie rzeczy tylko o odpowiedniej wadze,
  • Zachowanie zdrowych warunków w pracy,

Szacuje się, że  coraz więcej ludzi cierpi z powodu problemów z kręgosłupem. Niemal miliard osób ma bóle pleców, a ta dolegliwość dotyka ludzi na całym świecie i we wszystkich grupach wiekowych od dzieci po osoby starsze. Jest to największa pojedyncza przyczyna niepełnosprawności na świecie. Co czwarty dorosły cierpi na bóle kręgosłupa. Dlatego też  Światowy Dzień Kręgosłupa uświadamia nam jak ważna jest profilaktyka, podjęcie właściwych kroków oraz bycie wyrozumiałym dla naszego kręgosłupa.

W wielu miejscach na świecie ludzie nie mają dostępu do profesjonalnej opieki medycznej, do specjalistów zajmujących się problemami kręgosłupa a pomoc kończy się jedynie na podaniu leków przeciwzapalnych. Nawet w krajach wysoko rozwiniętych  ból pleców dotyka wielu milionów ludzi, co ma olbrzymi wpływ na przemysł i gospodarkę.


Dzień kręgosłupa – dla każdego z nas

Dzień kręgosłupa jest tak bardzo ważny, ponieważ bardzo mało osób dba o swoje plecy i kręgosłup. Warto więc zauważać ten dzień i o nim pamiętać.
Nasze zainteresowanie kręgosłupem zaczyna się w chwili, kiedy pojawiają się bóle, a wtedy może być już za późno. Dzień ten ma nam uświadomić o potrzebie profilaktyki chorób kręgosłupa, która powinna stać się dla nas sprawą priorytetową.

Tak więc w tym dniu niech każdy z nas zadba o swój kręgosłup i zrobi coś w trosce o jego zdrowie. Niech to będą małe rzeczy, takie jak noszenie plecaka na obu ramionach, czy nie dźwiganie ciężkich rzeczy. Takie drobnostki dla nas, są niewyobrażalne ważne dla zdrowia kręgosłupa.

Osoby, które mają prace siedzącą w tym dniu powinny częściej wstawać, nasze plecy i cały organizm nie przepada za pozycjami statycznymi.

Porozmawiajmy też z innymi na temat zdrowia kręgosłupa, przeczytajmy jakieś artykuły aby podnieść poziom wiedzy na ten temat.

A osoby które już cierpią na bóle kręgosłupa i jeszcze nic z tym nie zrobiły mogą umówić się na wizytę do specjalisty aby odpowiednio zdiagnozować dolegliwość i podjąć odpowiednie działania lecznicze.

Dbajmy o nasz kręgosłup, ponieważ mamy tylko jeden i służyć on nam będzie przez całe życie.

Oficjalny Patron Światowego Dnia Kręgosłupa
Fizjoplaner.pl

Oceń artykuł:
Ocena:
5/5 (2)