Tabletki na odchudzanie - co zawierają i jak działają? Wybierz skuteczne tabletki odchudzające!

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Tabletki na odchudzanie - co zawierają i jak działają? Wybierz skuteczne tabletki odchudzające!

Nadwaga i otyłość to obecnie choroby cywilizacyjne, które mają wpływ nie tylko na nasze ciało, ale również stan psychiczny. Wiele osób każdego roku próbuje mierzyć się z problemem nadprogramowych kilogramów. W tym celu ludzie chwytają się wszystkich możliwych sposobów. Podstawą odchudzania jest przede wszystkim dieta i ćwiczenia, co nie oznacza, że nie można sobie pomóc w zdobyciu wagi idealnej. Chcesz poznać skuteczne tabletki na odchudzanie? O nich nieco poniżej.

Kiedy stosuje się tabletki na odchudzanie?

Większość tabletek na odchudzanie to suplementy diety. Składniki w nich zawarte mogą wpływać na kilka fizjologicznych procesów jak uczucie głodu i sytości, spalanie tłuszczu, metabolizm węglowodanów i lipidów, ograniczenie wchłaniania niektórych składników pokarmowych co wpływ na spadek ich wartości kalorycznej. W diecie chodzi właśnie o zachowanie ujemnego bilansu energetycznego. Oprócz tego mogą być stosowane do kontroli już osiągniętej wagi - mówiąc wprost wspierają i hamują procesy związane z tyciem. Tabletki na odchudzanie są pomocne zarówno podczas diety jak i po zmianie jadłospisu z mocno “dietetycznego” na bardziej urozmaicony.

 

Skuteczne tabletki na odchudzanie, czyli jakie?

W tabletkach na odchudzanie znajduje się wiele substancji o różnorodnym działaniu. Najczęściej są to związki roślinne jak Garcinia cambogia, ostrokrzew paragwajski, yerba mate, zielona kawa, błonnik (i jego różne rodzaje), gorzka pomarańcza, morszczyn, zielona herbata. Oprócz tego można spotkać istotny mikroelement, czyli chrom - metal ten wspiera metabolizm tłuszczów i węglowodanów. Może być z powodzeniem stosowany u osób dbających o poziom cukru - m.in. równolegle z morwą białą. Definicja jak “skuteczne tabletki na odchudzanie” jest nieco utopijną nazwą. Warto zdać sobie sprawę, że tabletki odchudzające nie zastąpią diety i ćwiczeń, ale mogą skutecznie je wspomóc! Preparaty na odchudzanie powinny być odpowiednio dobrane - m.in. względem wieku, niekiedy płci, schorzeń towarzyszących (m.in. choroby serca i krążenia, wysokie ciśnienie, dolegliwości tarczycy). Warto zaznaczyć, że po środki na odchudzanie nie powinny sięgać dzieci!
tabletki

Tabletki odchudzające - przeciwwskazania

Pozornie bezpieczne tabletki na odchudzanie mogą nieco zaszkodzić. Oczywiście nie oznacza to, że nie wszystkie z nich są groźne. Wszystko zależy od rozsądnego dawkowania - zgodnie z zaleceniami producenta, własną wrażliwością na niektóre związki jak kofeina, jod, HCA itd. Kiedy nie stosuje się takich środków? Pierwszym i podstawowym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na substancje aktywne preparatu i składniki dodatkowe budujące tabletkę. Inne przeciwwskazania to wysokie i niewyrównane lekami ciśnienie tętnicze, choroby serca (niedawny zawał np.), nadczynność tarczycy (dla produktów z jodem, morszczynem pęcherzykowatym). Oprócz tego okres ciąży i karmienia piersią, to nie czas na odchudzanie! Wiele tych substancji przenika przez łożysko i ich wpływ na dziecko jest potencjalnie szkodliwy.

Preparaty na odchudzanie - co warto wiedzieć?

Zanim zabierzemy się za odchudzanie warto zapoznać się z różnymi rodzajami diet - nie wszystkie z nich muszą Nam służyć! Niekiedy dobiera się je pod względem chorób przewlekłych występujących. Takim samym regułom podlega dobór produktów na odchudzanie. O czym warto pamiętać stosując preparaty na odchudzanie jak tabletki odchudzające? Wiele z nich wymaga picia sporej ilości wody w ciągu dni. Sam proces odchudzania wiąże się ze zwiększoną potrzebą organizmu na wodę. Nie bez znaczenia jest również stosowanie niektórych z nich przed posiłkiem (np. ok. 30 minut). Zażycie podwójnej dawki nie oznacza, że schudniemy szybciej. Warto cały ten proces rozciągnąć w czasie by ograniczyć ryzyko wystąpienia efektu jojo.

Oceń artykuł:
Ocena:
5/5 (1)