Co wpływa na jakość odpoczynku

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Co wpływa na jakość odpoczynku

Sen jest nieodłącznym elementem naszego życia. Zapewnia nam prawidłowe funkcjonowanie, wspomaga odnowę komórek, poprawia nasze zdolności poznawcze także korzystnie wpływa na zdolność koncentracji.  Na jakość naszego snu wpływa wiele czynników,  nad większością mamy kontrole.

 Wybór odpowiedniego oświetlenie, dbałość o zachowanie rytmu dobowego oraz wysiłek fizyczny. Te czynniki w znaczący sposób wpływają na jakość naszego snu. Jednak nie są to jedyne elementy mające bezpośredni wpływ na nasz odpoczynek.  Dbając o zdrowy i pełnowartościowy sen nie możemy pominąć materaca. To właśnie on ma zapewnić naszemu kręgosłupowi jak i całemu ciału prawidłowe położenie oraz podtrzymanie. Czym powinniśmy kierować się przy doborze odpowiedniego materac? Co jest wyznacznikiem jakości? Cena nie zawsze idzie w parze z wartością, jednak daje nam pogląd na klasę materiałów z których wykonany jest produkt końcowy. W większości przypadków warto jest zainwestować pieniądze w dobry materac który posłuży nam ładnych parę lat.

Głównym czynnikiem decydującym o wyborze odpowiedniego podparcia naszego ciała powinna być twardość. Wieli ludzi zmaga się z tym problem ponieważ, nasza waga może się znacznie wahać na przestrzeni lat. Rozwiązanie tego problemu znalazła Firma SleepMed. Materac serii Comfort daje możliwość wyboru 4 twardości bez konieczności wizyty w salonie. Regulacja twardości, a co za tym idzie możliwość personalizacji zawdzięczamy budowie materaca. W skład wchodzą 3 warstwy pianki o różnych sztywnościach.  Dwie zewnętrze pianki charakteryzują się odmienną twardością co zapewnia dwustronność produktu. Dodatkowo środkowa, ruchoma warstwa charakteryzuje się 2 poziomami sztywności co w efekcie daje nam aż 4 stopniową skale doboru odpowiedniego podparcia ciała. Pomoże nam to uniknąć dysfunkcji kręgosłupa, złagodzi bóle pleców oraz karku.

Ciekawym rozwiązaniem było też zastosowanie aż 7 stref komfortu, charakteryzujących się różnymi twardościami. Taki podział jest najlepszą odpowiedzią na anatomiczna budowę  człowieka. Warto też zwrócić uwagę na design i perforacje zastosowane w pokrowcu. Dzięki temu zabiegowi mamy uczucie lekkiego masażu, a odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy.

Innym ważnym elementem jest kontrola czystości materaca. W łózki spędzamy prawie 1/3 swojego życia. Zadbajmy o to aby czas ten spędzić w wolnym od drobnoustrojów miejscu. Sama wymiana prześcieradła i pościeli nie jest wystarczająca jeśli chcemy zapewnić sobie najwyższy poziom higieny snu. Doskonała wentylacja jest możliwa dzięki metodzie Airforce. Piankę materaca nacina się w taki sposób aby tworzyła kratkę wentylacyjną, która umożliwia maksymalny obieg powietrza. Idealna wentylacja oraz odprowadzanie wilgoci uniemożliwiają rozwój i gromadzenie się kurzu, roztoczy i mikroorganizmów we wnętrzu materaca. Takie rozwiązanie zastosowane w serii materacy SleepMed przyczynia się do zwiększenia jakości oraz higieny odpoczynku. Jest to niezwykle istotne dla osób zmagających się z wszelkiego rodzaju alergiami.

Pełnowartościowy odpoczynek jest zależny od naszych wyborów, oraz przyzwyczajeń. Warto wypracować sobie odpowiednie nawyki,  które zapewnią nam maksymalną regeneracje. W walce o zdrowy sen nie zapominajmy jak istotne jest otoczenie. Odpowiednie oświetlenie, zapewnienie ciszy i spokoju jest tak samo ważne jak wybór idealnego materaca.  Jestem 100% pewna, że firma SleepMed spełnia wszelkie wymagania, które stawiane są produktom najwyższej jakości.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak