Szukasz neurologa w Łodzi? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Szukasz neurologa w Łodzi? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze

Zaburzenia pamięci, zawroty głowy, mrowiący i palący ból, zaburzenia czucia, napady padaczkowe – to tylko niektóre z symptomów, które powinny skłonić do wizyty u neurologa. Jak znaleźć dobrego neurologa w Łodzi? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, przy wyborze tego rodzaju specjalisty.

Czym zajmuje się lekarz neurolog?

Neurolog to specjalista od układu nerwowego. To lekarz, który diagnozuje i leczy wszelkiego rodzaju schorzenia, związane zarówno z ośrodkowym, jak i obwodowym układem nerwowym. Ośrodkowy układ nerwowy tworzą: opony mózgowe, mózg i rdzeń kręgowy, a obwodowy – nerwy obwodowe. Do neurologa warto się zgłosić m.in. w przypadku:

  • problemów ze snem,
  • zaburzeń równowagi,
  • problemów z pamięcią,
  • niedowładu kończyn,
  • problemów natury ruchowej,
  • przebycia udaru mózgu, zapalenia rdzenia mózgu lub opon mózgowo-rdzeniowych.

Lekarz neurolog, po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i zbadaniu go, podejmuje decyzję o dalszym leczeniu. Może skierować pacjenta na badania pomocnicze lub zalecić dalsze leczenie zachowawcze.

Jak znaleźć dobrego neurologa w Łodzi?

Jeśli szukasz neurologa w Łodzi, niezależnie od tego, czy chcesz skorzystać z porady w ramach NFZ, czy prywatnie, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. O czym warto pamiętać, szukając dobrego neurologa w Łodzi?

  • Po pierwsze: postaw na research

Internet to skarbnica wiedzy o lekarzach. W sieci szybko znajdziesz informacje o lekarzach neurologach, którzy przyjmują w Łodzi. Znając nazwiska specjalistów, możesz sprawdzić, jakie mają doświadczenie, gdzie i kiedy przyjmują i jaki jest koszt wizyty (w przypadku prywatnych konsultacji).

  • Po drugie: sprawdź opinie innych pacjentów

Przed umówieniem się do konkretnego specjalisty, sprawdź, co piszą o nim inni pacjenci. Takie opinie mają oczywiście subiektywny charakter i odczucia poszczególnych osób mogą znacznie się różnić. Jednak jeśli zauważysz, że negatywne opinie często się powtarzają, lepiej wybierz innego specjalistę.

  • Po trzecie: sprawdź czas oczekiwania na wizytę

Upewnij się, jak długo będziesz musiał czekać na wizytę. W przypadku neurologów na NFZ w Łodzi, terminy mogą być odległe. Jeśli Twój przypadek nie może czekać, wybierz konsultację prywatną. Wtedy czas oczekiwania na wizytę będzie krótszy.

Neurolog w Łodzi – prywatnie i na NFZ

Wizytę u neurologa w Łodzi, możesz umówić w przychodni Salve. W tej poradni masz możliwość skorzystania zarówno z usług w ramach NFZ, jak i umówić wizytę prywatną. Do dyspozycji są neurolodzy dla dorosłych i dla dzieci. Na miejscu będziesz mógł nie tylko skonsultować się z lekarzem, ale też wykonać szereg specjalistycznych badań, jeśli zleci je lekarz. Wizyta prywatna jest dostępna nawet tego samego dnia, na wizytę na NFZ trzeba poczekać do 7 dni.

Wizytę u neurologa w Łodzi, możesz umówić, dzwoniąc na infolinię lub korzystając ze swojego osobistego konta online. Na wspomnianym koncie można nie tylko umówić wizytę, ale też ją przełożyć lub odwołać, a także odebrać wyniki badań lub e-receptę.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak