TRU+ nowoczesne rozwiązanie z gabinetów fizjoterapeutycznych - czym jest, jak działa?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
TRU+ nowoczesne rozwiązanie z gabinetów fizjoterapeutycznych - czym jest, jak działa?

Ból pleców, lumbago, czy rwa kulszowa potrafią znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Grupą, która szczególnie często zmaga się z tego rodzaju dolegliwościami bólowymi są osoby po 40. roku życia. Pacjenci, którzy mają dosyć stosowania farmakoterapii, odwiedzają gabinety fizjoterapeutyczne w poszukiwaniu nowych sposobów redukcji bólu. Alternatywą dla popularnych leków przeciwbólowych jest elektrostymulator TRU+. W czym tkwi sekret działania specjalistycznego urządzenia TRU+, które gwarantuje znakomite efekty terapeutyczne, dając nadzieję na życie bez uciążliwego bólu?


Nowy sposób terapii bólu – poznaj elektrostymulator TRU+ 

Co to jest elektrostymulator TRU+? To urządzenie, które pozwala na terapię bólu w zupełnie nowy, niespotykany dotąd sposób - poprzez emisję impulsów elektrycznych prowadzi do stymulacji zakończeń nerwowych oraz redukcji bólu. Działanie urządzenia oparte jest o cenioną wśród fizjoterapeutów na całym świecie metodę TENS (z ang. Transcutaneus Electrical Nerve Stimulation, czyli przezskórna elektryczna stymulacja nerwów). Jak dokładnie działa ten sprzęt? TRU+ wysyła impulsy elektryczne, które blokują bodźce bólowe, nie mogą więc one dotrzeć do mózgu. Jednocześnie organizm zostaje zmobilizowany do wydzielania beta-endorfin, które są naturalnymi substancjami przeciwbólowymi. Elektrostymulator TRU+ dociera znacznie głębiej, niż popularne maści i żele o działaniu przeciwbólowym, dzięki czemu uśmierza ból na długie godziny – również z miejsc, do których promieniuje. Warto podkreślić, że TRU+ emituje prąd o niskiej częstotliwości i oferuje możliwość regulacji natężenia impulsów (30 poziomów). Urządzenie wykorzystuje bezpieczną metodę TENS. Co więcej, TRU+ został zgłoszony w Urzędzie Rejestracji Leków oraz zaklasyfikowany jako klasa IIa zgodnie z Dyrektywą Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. dotyczącą wyrobów medycznych.

Warto wspomnieć, że elektrostymulator TRU+ przynosi ulgę nie tylko osobom, które cierpią z powodu bólu pleców, rwy kulszowej, czy lumbago. Lecznicze impulsy eliminują ból związany z napięciem mięśniowym i stanem zapalnym. To urządzenie o szerokim zastosowaniu, które jest nieinwazyjne. 

Jak wygląda sesja elektrostymulacji urządzeniem TRU+?

To bardzo proste – wystarczy połączyć urządzenie z elektrodą, włączyć je przyciskając "+", następnie przykleić nad miejscem bólu, dostosować poziom intensywności impulsu elektrycznego do swoich potrzeb. Elektrostymulator TRU+ uśmierza dolegliwości w ciągu 30 minut. W zależności od nasilenia bólu można korzystać z terapii TRU+ nawet kilka razy dziennie, zachowując między kolejnymi sesjami odpowiednie przerwy.

Jakie korzyści daje elektrostymulator przeciwbólowy TRU+?

Dlaczego warto korzystać z terapii bólu za pomocą elektrostymulatora TRU+? Oto kilka najważniejszych zalet:

  • w żaden sposób nie obciąża organizmu (może być stosowany przez diabetyków, seniorów, artretyków),
  • alternatywa dla tabletek przeciwbólowych,
  • usuwa ból na wiele godzin,
  • poprawia ruchomość stawów,
  • dociera głębiej, niż żele przeciwbólowe,
  • jest prosty w użyciu,
  • jest urządzeniem wielokrotnego użytku.

Elektrostymulator przeciwbólowy truplus to nieinwazyjna metoda leczenia bólu o różnym charakterze. To nowoczesne urządzenie wykorzystujące mechanizm TENS, eliminuje zarówno przewlekłe, jak i ostre dolegliwości bólowe, przynosząc ulgę i ukojenie.

Podsumowując, TRU+ pomaga uśmierzyć ból bez stosowania środków farmakologicznych. Zapewnia pozytywne efekty terapeutyczne uśmierzając dolegliwości bólowe na wiele godzin. Użytkowanie elektrostymulatora jest proste - urządzenie opiera się na metodzie TENS, której skuteczność potwierdziły badania kliniczne.

Przeciwwskazania: posiadanie rozrusznika serca, metalowe/elektroniczne implanty, epilepsja, podłączenie do wysokoczęstotliwościowych sprzętów chirurgicznych; Ostrzeżenia: Nie używaj urządzenia podczas prowadzenia samochodu, innego środka komunikacji lub innych czynności podczas których stosowanie elektrostymulacji mogłoby spowodować rozproszenie uwagi i doprowadzić do urazu. Nie stosuj urządzenia: na rany, wysypki lub spuchnięte, zaczerwienione, zainfekowane miejsca, w miejscach lub w pobliżu miejsc gdzie występują zmiany rakowe, podczas kąpieli lub w pobliżu wody, podczas snu. Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem urządzenia jeżeli jesteś pod stałą opieką lekarską, stosowałeś inne środki do leczenia bólu. Przestań używać urządzenia lub skonsultuj się ze swoim lekarzem jeżeli twój ból nie ulegnie zmniejszeniu lub nasili się. Nie używaj urządzenia jeśli jesteś w ciąży lub istnieje taka możliwość, chyba że zostało to zalecone przez lekarza. Jeśli podejrzewasz lub została zdiagnozowana u Ciebie choroba serca, powinieneś przestrzegać zaleceń lekarza. Używaj urządzenia z ostrożnością, jeśli masz tendencję do wewnętrznego krwawienia takiego jak po złamaniu lub urazie. Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem urządzenia jeśli niedawno przebyłeś operację, ponieważ elektrostymulacja może wpłynąć na proces leczenia. Wśród użytkowników z wrażliwą skórą może wystąpić podrażnienie skóry w miejscu przyłożenia elektrod. Jeśli zauważysz jakiekolwiek działania niepożądane natychmiast przerwij stosowanie urządzenia i skontaktuj się z lekarzem.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak