Poznaj nowość na rynku suplementów diety z kolagenem w składzie!

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Poznaj nowość na rynku suplementów diety z kolagenem w składzie!

Każdy klient w gabinecie fizjoterapii przychodzący w konkretnej potrzebie, to dla specjalisty duże wyzwanie. Początkowe wizyty zawsze pozostawiają w głowie klienta pierwsze wrażenie i pozwalają mu wyrobić sobie opinię na temat danego fizjoterapeuty. Warto zadbać o to, aby w oczach klienta wypaść profesjonalnie i pokazać, że oprócz konkretnych ćwiczeń i masaży, jako specjalista wykazujesz się także znajomością nowości na rynku suplementów diety, które mogą stanowić uzupełnienie normalnej diety i okazać się pomocne dla wsparcia dobrej kondycji zdrowotnej twoich klientów.

Mając odpowiednią wiedzę, fach w ręku, pozytywne rekomendacje, a także wysokie umiejętności interpersonalne – jesteś na bardzo dobrej drodze, aby utrzymać swoją pozycję na rynku i zawsze mieć zapełniony grafik. Oczekiwania klientów rosną i bardzo często zastanawiają się oni nad dodatkowym wsparciem prawidłowego funkcjonowania tkanek łącznych, w tym stawów i kości. Bądź na bieżąco – poznaj nowy suplement diety Doppelherz® system KOLLAGEN 11.000 PLUS z płynnym kolagenem Peptan® w postaci peptydów kolagenowych popartych badaniami naukowymi oraz z witaminą C i miedzią.

 

Kolagen podstawowy składnik tkanki łącznej

Jako specjalista wiesz, że kolagen to białko stanowiące główny składnik tkanki łącznej, który w dużej mierze występuje w: skórze, ścięgnach, więzadłach, chrząstkach i kościach. Jego ilość maleje wraz z wiekiem, co jest naturalnym procesem występującym w normalnie funkcjonującym organizmie. U młodej osoby kolagen podlega regularnej wymianie i odbudowie. Dzieje się tak do 25 roku życia, a potem jego ilość zaczyna systematycznie maleć. Po 50 r.ż. następuje gwałtowny spadek tego białka w organizmie, a w wieku 60 lat kolagen przestaje być syntetyzowany. Ze względu na nieunikniony przebieg tych procesów warto zadbać o odpowiednią podaż tego składnika w diecie. Nie każdy jednak spożywa takie produkty jak: salcesony, galaretki mięsno-warzywne czy owocowe, golonkę, podroby, albo tłuste rosoły przygotowywane na bazie kurzych łapek, kości i chrzęści. Czasami osoby, z którymi masz do czynienia w swoim gabinecie, po prostu nie dbają o obecność kolagenu w pożywieniu. Jako uzupełnienie diety może służyć suplement diety z kolagenem w składzie, spożywany zgodnie z zasadami rozsądnej suplementacji, opracowanej przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Wysoka biodostępność

Kolagen Peptan® zawarty w preparacie Doppelherz® system KOLLAGEN 11.000 PLUS to kolagen natywny, występujący w postaci wysoce przyswajalnych peptydów kolagenowych – 90% peptydów kolagenowych Peptan® jest trawionych i dostępnych w tkankach łącznych zaledwie kilka godzin po strawieniu. Został on poddany procesowi hydrolizy enzymatycznej, której celem jest przekształcenie dużych natywnych cząsteczek kolagenu w małe bioaktywne peptydy, aby uzyskać masę cząsteczkową 2000 Daltonów, dzięki czemu Peptan® w formie peptydów kolagenowych może wykazać się wysoką biodostępnością. W przypadku pytań o to, na czym dokładnie polega to działanie, odpowiedź jest prosta – mniejsza masa cząsteczkowa sprawia, że hydrolizat kolagenu ma większą zdolność do przenikania i dalszą dystrybucję peptydów w organizmie. Oznacza to, że Peptan® dociera z właściwym efektem tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Obecność tego składnika w składzie preparatu Doppelherz® system KOLLAGEN 11.000 PLUS sprawia, że jest to innowacyjny produkt. Jego dodatkową zaletą jest, iż pochodzi od renomowanego producenta – niemieckiej marki znanej na rynku od lat m.in. w Polsce ze swojego flagowego produktu – Doppelherz aktiv Vital Tonik.

 

Cenna kompozycja dodatkowych składników

W jednej dziennej porcji Doppelherz® system KOLLAGEN 11.000 PLUS znajduje się wysoka zawartość Kolagenu Peptan® – w ilości aż 11 000 mg. Innowacyjność suplementu nie polega tylko na dużej porcji kolagenu oraz jego wysokiej biodostępności, lecz również na zawartości innych składników. Preparat zawiera 80 mg chondroityny, która jest jednym z głównych składników chrząstki stawowej, więzadeł i mazi stawowej. Chondroityna znajdująca się w Doppelherz® system Kollagen 11.000 PLUS ma postać siarczanu chondroityny. Oprócz tego suplement zawiera kompozycję cennych witamin i składników mineralnych, które wspierają prawidłową pracę chrząstek (stawów) i kości. Należą do nich witamina C w ilości 60 mg, która wspomaga produkcję kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki oraz kości, a także miedź w ilości 0,3 mg, która pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu tkanek łącznych. Oprócz tego miedź, jak i znajdujący się w składzie produktu w ilości 16,5 µg selen, pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Skład dopełnia witamina D, która pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. W dziennej porcji suplementu znajduje się 5 µg witaminy D.

 

Komu polecany jest suplement Doppelherz® system KOLLAGEN 11.000 PLUS?

O zawartość kolagenu w diecie należy dbać zwłaszcza po ukończeniu 25 roku życia, niezależnie od tego czy dana osoba wymaga ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty. Jednak to głównie osoby odwiedzające gabinety fizjoterapeutyczne zwracają szczególną uwagę na kwestie związane z układem ruchu i często starają się dbać o kondycję swoich kości, mięśni i stawów. Uzupełniająca normalną dietę suplementacja jest opcją godną rozważenia również dla osób, które dbają o utrzymanie sprawności fizycznej i regularnie trenują: biegają, jeżdżą na rowerze itd. Warto wspomnieć także o osobach w starszym wieku, które szczególnie interesują się wspieraniem sprawności ruchowej swoich chrząstek (stawów) oraz chcą zadbać o układ kostny.Jak przyjmować kolagen?

Kolagen pod postacią suplementu diety Doppelherz® system KOLLAGEN 11.000 PLUS występuje w formie płynnej, co jest ze strony marki efektem obserwacji trendów występujących na rynku i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów. Badania wykazują, że od 2015 roku coraz popularniejsze stają się wśród konsumentów produkty z kategorii „stawy”* w formie płynnej z kolagenem, a tendencja ta rośnie z roku na rok. Poręczne ampułki Doppelherz® system KOLLAGEN 11.000 PLUS zawierają w sobie bogatą, płynną formułę produktu o smaku owoców leśnych. Opakowanie zawiera 30 ampułek o objętości 25 ml. Każda taka ampułka zawiera aż 11 000 mg kolagenu w porcji dziennej wraz z towarzyszącymi mu składnikami uzupełniającymi. Preparat łatwo spakować do torebki czy kieszeni i zabrać ze sobą nawet na trening. Zalecane jest spożywanie go przez minimum 3 miesiące.

 

Źródła:

*Rynek preparatów na stawy; IMS Pharmascope, 02/2020.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/dekalog-suplementacj/

Krzysztof Kaczyński, Andrzej Ignaciuk, Kolagen i jego rola w organizmie człowieka, Food-Forum, 4(20)/2017, str.: 70-73.
A.
Brzozowska i inni, Witaminy i składniki mineralne jako suplementy diety, [w:] Żywność. Nauka. Technologia. Jakość, str.: 6.

https://www.doppelherz.pl/

Oceń artykuł:
Ocena:
5/5 (1)