Sprzęt do siłowni – jak zadbać o formę w domu?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Sprzęt do siłowni – jak zadbać o formę w domu?

Wykonywanie ćwiczeń w domu staje się coraz bardziej popularne. Oszczędzamy w ten sposób czas, który normalnie poświęcilibyśmy na dojazd do siłowni. Zbudowanie niewielkiej siłowni w domu umożliwia również aktywność fizyczną tym osobom, które mieszkają daleko od większych miejscowości, w których znajdują się siłownie. Warto jednak zadbać o to, by w takiej domowej siłowni znalazł się odpowiedni sprzęt. Co wybrać?

Jaki sprzęt do siłowni w domu? O tym pamiętaj!

Urządzając domową siłownię warto zaopatrzyć się w kilka sprzętów o niewielkich gabarytach, ale wielkich możliwościach. Co do nich należy?

Hantelki i ciężarki

Hantle i ciężarki to podstawowe obciążenie, z którym możemy wykonywać bardzo wiele ćwiczeń. Pamiętaj, że ćwiczenia siłowe są niezwykle ważne. Choć z reguły odczuwasz przy nich mniejsze zmęczenie, to pobudzasz do pracy mięśnie głębokie, co szybko i skutecznie przełoży się na efekty Twoich treningów. 

Gumy oporowe

Zestaw gum oporowych nie zajmuje miejsca prawie w ogóle, a umożliwia wykonywanie bardzo wielu ważnych ćwiczeń. Dzięki nim skutecznie zastąpisz większe ciężary i unikniesz konieczności posiadania w domu wielkich sprzętów. Postaw na gumy o różnej grubości, by stawiały zróżnicowany opór. Dzięki temu wykonasz ćwiczenia zarówno lekkie, jak i bardziej wymagające. 

Skakanka

Często o niej zapominamy, a skakanka to świetny sposób na przyjemne ćwiczenia cardio, które warto wykonywać po treningu siłowym. Nie musisz szykować dla niej specjalnego miejsca, bo zajmuje go bardzo niewiele. Dostarczy Ci kilka chwil świetnej zabawy i dobre efekty dla Twojego ciała. 

Hula hop

To kolejny często zapomniany sprzęt, którego rola jest jednak nie do przecenienia. To również bardzo przyjemna forma ćwiczeń, która może przynieść zaskakujące efekty. Rozważ również hula hop ze specjalnymi wypustkami masującymi, które pobudzają do pracy głębsze partie mięśni, a dzięki temu potrafią przynosić spektakularne efekty. 

Obciążniki na kostki i nadgarstki

Obciążniki na kostki i nadgarstki to coś, co intensyfikuje Twoje treningi. Tego typu sprzęt do siłowni to akcesoria uzupełniające, z których korzystasz podczas różnego rodzaju ćwiczeń, zarówno na nogi, jak i na ręce. Dzięki nim możesz uzyskiwać lepsze rezultaty poszczególnych ćwiczeń – zwiększasz bowiem obciążenie i pobudzasz mięśnie do pracy. W zależności od stopnia zaawansowania możesz decydować się na obciążniki o różnej wadze. 

Mata do ćwiczeń

Trudno wyobrazić sobie ćwiczenia na podłodze bez odpowiedniej maty. Zadbaj zatem o to, by wszelkiego rodzaju ćwiczenia „w parterze” przebiegały komfortowo. Dzięki macie i jej odpowiedniej amortyzacji możesz również poprawić technikę wielu ćwiczeń. To ważne, ponieważ wówczas szybciej zobaczysz ich efekty. 

Jak widzisz, sprzęt do siłowni wcale nie musi zajmować dużo miejsca i możesz skompletować go w jednym domowym kąciku. Dzięki temu zyskujesz pełna gamę możliwości. To również koniec wymówek i motywacja do tego, by zawalczyć o lepsze samopoczucie, zdrowie oraz wymarzoną sylwetkę.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak