Sposoby na walkę z siedzącym trybem życia - porady dla osób, które chcą być bardziej aktywne w ciągu dnia

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Sposoby na walkę z siedzącym trybem życia - porady dla osób, które chcą być bardziej aktywne w ciągu dnia

artykuł sponsorowany
Nie ulega wątpliwości, że siedzący tryb życia nie sprzyja naszemu zdrowiu. Wpływa niekorzystnie m.in. na kondycję fizyczną, zwiększając ryzyko rozwoju groźnych chorób i wielu problemów zdrowotnych (takich jak ból kręgosłupa), a także pogarszając samopoczucie. Niestety, kiedy większość czasu spędzamy przy biurku, aktywność fizyczna schodzi na drugi plan. Co więcej, wolny czas często wykorzystujemy na oglądanie ulubionego serialu na kanapie. Istnieją jednak sposoby na walkę z siedzącym trybem życiem, a mowa tu o wprowadzeniu zdrowych nawyków do codziennej rutyny. Przekonaj się, jak to zrobić, a także odkryj, w jaki sposób suplementacja kolagenu może wzmocnić Twój zdrowy styl życia*.

OGRANICZ SIEDZENIE I DODAJ ZDROWE NAWYKI

Wplecenie ruchu do siedzącego trybu życia  wcale nie musi być trudne. Zacznij od małych kroczków - nie musisz od razu pędzić na siłownię. Pamiętaj, że aktywność fizyczna, to również te drobne czynności, które możesz wprowadzić do swojej codzienności. Postaraj się traktować ruch jako integralną część swojego dnia. Jak to zrobić? Po pierwsze, wprowadź regularne przerwy w pracy i oderwij się w tym czasie od biurka (najlepiej co ok. 30 minut) - możesz się porozciągać lub po prostu przespacerować. Ważne, abyś nie siedziała w tym czasie, tylko wykonywała jakąś formę aktywności fizycznej. Kolejnym prostym sposobem na zwiększenie ruchu jest wybranie schodów zamiast windy, co już jest postrzegane jako aktywność fizyczna o dużej intensywności. Rozmawiając przez telefon nie siedź - wstań lub po prostu się przejdź. W walce z siedzącym trybem życia pomocne mogą okazać się wbrew pozorom obowiązki domowe - wynoszenie śmieci, odkurzanie czy mycie okien to czynności, które zwiększą zaangażowanie Twoich mięśni. Postaraj się też jak najwięcej spacerować - możesz wybrać się na dłuższy spacer z psem, czy wysiąść co najmniej jeden przystanek wcześniej w drodze do pracy. Możesz też wsiąść na rower zamiast jechać samochodem czy transportem publicznym. Jak widzisz, jest wiele sposobów na walkę z siedzącym trybem życia i nie zawsze muszą być to intensywne ćwiczenia - już zastąpienie bezruchu lekką formą aktywności fizycznej przynosi korzyści dla naszego zdrowia. Każdego dnia szukaj okazji do wykonywania dodatkowej, spontanicznej aktywności fizycznej, która w końcu stanie się elementem Twojej rutyny.

WZMOCNIJ SWÓJ ZDROWY STYL ŻYCIA* POPRZEZ SUPLEMENTACJĘ KOLAGENU

Dodatkowym wsparciem w walce z siedzącym trybem życia może być systematyczne stosowanie kolagenu - głównego białka w organizmie. Jest to istotny składnik tkanki łącznej, który występuje również w skórze, ścięgnach, mięśniach czy kościach. Niestety, siedzący tryb życia może zmniejszać wytwarzanie wspomnianej tkanki łącznej. Ponadto zawartość kolagenu zmniejsza się wraz z wiekiem, a codzienna dieta nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości aminokwasów potrzebnych do naturalnej produkcji tego białka. Wypróbuj suplement diety Vital Proteins – 100 % kolagenu w formie hydrolizatów kolagenu. Marka w swojej ofercie posiada jednoskładnikowe produkty w największej dziennej porcji dostępnej na rynku polskim - bez smaku, zapachu i żadnych dodatków. Regularne przyjmowanie kolagenu może wspomóc ograniczenie cellulitu, co może być szczególnie pomocne, jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia. Co więcej, suplementacja tego białka wspiera kondycję skóry, włosów i paznokci. Jego właściwy poziom w organizmie pomaga w zachowaniu odpowiednio nawilżonej, jędrnej i gładkiej skóry, zapewniając naturalny efekt glow. Kolagen ma też właściwości anti-aging, opóźniające pojawienie się oznak starzenia. Jego stosowanie pozwala cieszyć się odżywionymi, pełnymi blasku włosami, a także mocnymi i mniej łamliwymi paznokciami. Kolagen Vital Proteins bez problemu rozpuszcza się w ciepłych, jak i zimnych napojach i daniach, dlatego może stanowić doskonałe uzupełnienie dowolnego posiłku czy napoju. Dzięki temu suplementacja staje się niezwykle łatwa i przyjemna. Połącz spontaniczną aktywność fizyczną z kolagenem Vital Proteins i wzmocnij swój zdrowy styl życia*!

*Kolagen jest białkiem. Białka przyczyniają się do utrzymania zdrowych kości i wzrostu masy mięśniowej.

Piśmiennictwo:

  1. National Health Service. Why we should sit less. Pobrany 19.07.2023 r., z https://www.nhs.uk/live-well/exercise/exercise-guidelines/why-sitting-too-much-is-bad-for-us/
  2. Harvard Health Publishing. 2018. Move more every day to combat a sedentary lifestyle. Pobrany 19.07.2023 r., z https://www.health.harvard.edu/blog/move-more-every-day-to-combat-a-sedentary-lifestyle-2018052413913
  3. Holwerda A. M., van Loon L. J. C. The impact of collagen protein ingestion on musculoskeletal connective tissue remodeling: a narrative review. Nutrition Reviews 2022; 80 (6): 1497–1514.
  4. Nowicka-Zuchowska A., Zuchowski A. Kolagen – rola w organizmie i skutki niedoboru. Lek w Polsce 2019; 29 (11/12): 6–10.
  5. Papaiordanou F., Oliveira G. P., Hexsel D., Vattimo A. C. A., Colágeno e pele: da estrutura às evidências de sua suplementação oral. Surg Cosm Dermatol. 2022; 14: e202200110.

Zdjęcie autorstwa Freepik

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak