Najlepszy program do elektronicznej dokumentacji medycznej wraz z rejestracją pacjentów online

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Najlepszy program do elektronicznej dokumentacji medycznej wraz z rejestracją pacjentów online

Polacy coraz częściej korzystają z porad fizjoterapeutów! Tak wynika z badania przeprowadzonego przed BioStat® na grupie n=1000 respondentów*. Dzięki przedstawionym wynikom wiemy coraz więcej na temat zwyczajów zdrowotnych naszych rodaków, a to pozwala nam w odpowiedni sposób przygotować się na wyzwania związane z zapewnieiem serwisu na oczekiwanym poziomie. Digitalizacja służby zdrowia to część globalnej cyfryzacji i coraz więcej Polaków deklaruje, iż wykorzystuje lub chciałoby wykorzystywać dostępne rozwiązania cyfrowe do usprawniania procesu zapisywania się na wizytę i mieć cały serwis około-wizytowy realizowany za pomocą SMS lub e-mail. Z naszym najlepszym programem do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej www.medfile.pl jest to dostępne w zasięgu ręki. Przyjrzyjmy się bliżej wynikom dotyczącym tej właśnie sfery.Mix tradycji z nowoczesnością – jak rejestracja pacjentów online może podnieść Twoje zyski?

Polacy szukając fizjoterapeuty nie wykazują się zbytnią kreatywnością. Głównie udają się do specjalisty wskazanego przez lekarza lub korzystają z wcześniej sprawdzonych gabinetów. Jedynie 12,9% szuka placówek fizjoterapeutycznych w Internecie. Fakt ten może świadczyć o tym, iż obecność samych fizjoterapeutów w sieci jest niewielka. W tym momencie warto wspomnieć o ogólnopolskiej bazie dedykowanej fizjoterapeutom gabinet-fizjoterapeuty.pl gdzie bezpłatnie można dodać swój gabinet. Jest to miejsce do promocji własnych usług, co zdecydowanie wpływa na zwiększenie ilości realizowanych wizyt. Wracając jednak do wyników badań należy podkreślić fakt, iż 49,3% pacjentów uważa, iż rejestracja online jest najwygodniejszą formą zapisywania się na wizyty do specjalistów. To bardzo dobra wiadomość w kontekście programu Medfile, który oferuje grafik do rejestracji pacjentów online na własnej stronie www lub na darmowej stronie zbudowanej na szablonie Medfile.

Z naszych doświadczeń oraz opinii naszych Użytkowników wynika, iż rejestracja pacjentów online znacznie skraca czas związany z zapisywaniem pacjentów na konsultacje. Jest to działanie w modelu „Twoja strona internetowa pracuje dla Ciebie 24/7, a Ty możesz skupić się na procesie diagnostyczno-terapeutycznym”. Nie wszystkie gabinety fizjoterapeutyczne jednak takie rozwiązanie wykorzystują, co potwierdza, iż prawie 50% badanych na wizytę rejestrowało się telefonicznie.  

Co nam daje rejestracja online?

  1. Przejrzysty grafik specjalistów z dostępnością wszystkich „wolnych” godzin, dzięki czemu pacjent może wybrać odpowiedni dla siebie termin.
  2. Rejestrację na wizytę można złożyć z dowolnego miejsca w dowolnym czasie, ponieważ formularze online są dostępne 24/7.

Idealnym uzupełnieniem rejestracji na wizyty w sposób elektroniczny są powiadomienia SMS. Wciąż rośnie liczba respondentów, którzy uważają otrzymywanie powiadomień SMS z informacją o zaplanowanej wizycie za świetne rozwiązanie. Aż 98% użytkowników odbiera wiadomości SMS, a w momencie kiedy pacjent wyrazi zgodę na otrzymanie takiego przypomnienia z pewnością nie potraktuje go jako SPAM. Co nam to daje? Otóż pacjent poinformowany o wizycie to pacjent:

  • spokojny, że nic mu nie umknęło,
  • pojawiający się na wizycie,
  • odwołujący ją z odpowiednim wyprzedzeniem,
  • pacjent w 100% pod opieką!

 

Dlaczego tak istotna jest kompleksowość programu do EDM i na co warto zwrócić uwagę?

- Warto korzystać z programu do elektronicznej dokumentacji, który tworzony jest we współpracy z fizjoterapeutami i w oparciu o wytyczne KIF,

- Wykorzystanie rejestracji online to zwiększenie ilość realizowanych wizyt przy zmniejszeniu nakładu pracy podczas zapisów pacjentów na wizyty,

- Automatyczne wysyłanie powiadomień SMS to udogodnienie, które lubią pacjenci i dzięki któremu obserwuje się przyrost realizowanych konsultacji,

- Okres testowy Medfile daje gwarancję wypróbowania skuteczności SMS (10 SMS gratis),

- Medfile Free to darmowy program dla gabinetów z możliwością dokupienia SMS (pakiety 100 i 1000),

- W Medfile Plus oraz Premium w abonamencie na start otrzymujesz 100 SMS dla każdego użytkownika i od pierwszych chwil za darmo możesz cieszyć się z efektywności tego narzędzia.  

Potrzebujesz więcej informacji? Załóż konto testowe na 14 dni. Umów się na bezpłatną prezentację systemu. Zadzwoń pod numer (+48) 530 610 330 lub napisz do nas maila na adres: biuro@medfile.pl

*www.badanie-opinii.pl/raporty/polak-u-fizjoterapeuty

Oceń artykuł:
Ocena:
5/5 (3)