Poduszki chłodzące i grzejące a aktywność fizyczna

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Poduszki chłodzące i grzejące a aktywność fizyczna

Obecnie na rynku mamy przeróżne poduszki o odmiennych właściwościach. Jeśli jesteś osobą, która regularnie uprawia sport lub zauważyłeś, że po wzmożonym wysiłku bolą Cię plecy, to na pewno przyda Ci się odpowiednia poduszka, która grzeje lub daje chłodzący efekt.

Hit czy bubel?

Całkiem możliwie, że zdarzyło Ci się natknąć ofertę poduszek z wkładem elektrycznym lub innym rewolucyjnym wypełnieniem mającym za zadanie grzać lub chłodzić. Takie produkty oferowane są zazwyczaj przez nieznanych producentów i nie mają żadnych certyfikatów ani wiarygodnych opinii. Jeśli chcesz uniknąć zmarnowania swoich pieniędzy na produkt, który szybko okaże się bezużyteczny i tym samym zaoszczędzić sobie nerwów, to stanowczo unikaj kupowania tego typu wyrobów. Poduszki faktycznie mogą mieć właściwości rozgrzewające lub chłodzące, jednak bierz pod uwagę jedynie propozycje znanych i cenionych firm. Po co masz eksperymentować na swoim zdrowiu i nabierać się na dziwne wynalazki, skoro możesz zainwestować w nowoczesne technologie, z których korzystają ludzie na całym świecie? 

Funkcjonalne poduszki, które grzeją

Wiodący producenci, tacy jak na przykład Hilding, dokładają wszelkich starań, by wyjść naprzeciw wszelkim oczekiwaniom swoich klientów. Dlatego w ich ofercie można znaleźć poduszki ergonomiczne, profilowane, ortopedyczne i mające status wyrobów medycznych. Produkty te mają specjalne wypełnienie, najczęściej z pianki termoelastycznej, która doskonale podpiera kręgi szyjne i sprawia, że mięśnie grzbietu rozluźniają się i odpoczywają. Pianka ta dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego ciepła – jej charakterystyczną cechą jest to, że delikatnie się nagrzewa. 

Czy osoby aktywne fizycznie skorzystają z funkcji lekkiego grzania, charakterystycznej dla poduszek z pianką termoelastyczną Visco? Poduszki Hilding, w tym takie modele jak Visco Standard czy Visco Prime doskonale podpierają zmęczone barki i kręgosłup oraz zapewniają im rozluźnienie. A tego potrzebuje każdy sportowiec! Warto pamiętać o tym, że osoby regularnie trenujące, zwłaszcza te, które ćwiczą bardzo intensywnie lub nie robią tego w sposób prawidłowy, są narażone na choroby zwyrodnieniowe stawów. Odpowiednio wyprofilowana poduszka grzejąca z pianki termoelastycznej łagodzi ból zwyrodnieniowy i reumatyczny oraz pomaga w odprężeniu. Do tego sprzyja korygowaniu wad postawy. Warto mieć na uwadze również to, że takie poduszki idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które marzną w nocy. 

Poduszki chłodzące – kiedy je stosować?

Poduszki piankowe mogą mieć specjalną warstwę chłodzącą, dzięki której Ci, którzy są rozgrzani po treningu, mogą ochłonąć po intensywnym wysiłku. Zastosowanie specjalnych materiałów dających uczucie chłodu również dobrze wpływa na obolały kręgosłup. Po treningu lub wycieczce w upalny dzień, warto położyć się właśnie na chłodzącej poduszce. Chłodząca poduszka może też złagodzić napięcie nerwowe i pozwala zrelaksować się w upalne dni. Pamiętaj, że spanie bez poduszki nie jest dobrym pomysłem i może przyczynić się do pogłębienia bólu kręgosłupa. Co ważne, w ofercie Hilding możesz znaleźć materace z dodatkiem chłodzącej pianki FloFom, np. Conga lub Boogie. Jeśli chcesz dobrze się wysypiać w letnie noce, potrzebna Ci będzie także odpowiednia kołdra na lato

Dobrze dobrana poduszka pozwoli Ci przespać całą noc, dlatego zainwestuj w produkt, który najlepiej spełnia Twoje indywidualne potrzeby!

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak