Podkolanówki uciskowe męskie i damskie na ratunek obolałym nogom latem

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Podkolanówki uciskowe męskie i damskie na ratunek obolałym nogom latem

Żylaki kończyn dolnych są niezmiernie częstym schorzeniem, które dotyka zarówno panie, jak i panów. Do ich powstania przyczynia się siedzący tryb życia, nadmierne przeciążanie nóg, a także uwarunkowania genetyczne. Dodatkowo latem wysokie temperatury potęgują wszelkie sprzyjające im dolegliwości. Na szczęście obolałe, opuchnięte nogi w upalne dni można wesprzeć na kilka sposobów. Jednym z nich jest noszenie kompresyjnych wyrobów medycznych, takich jak pończochy rajstopy czy podkolanówki uciskowe męskie bądź damskie.

Wpływ wysokich temperatur na żylaki nóg

Każdy z nas wie, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na organizm człowieka. Głównie prowadzą do odwodnienia organizmu, przyspieszenia akcji serca, a także kurczy mięśni szkieletowych. U pacjentów borykających się z żylakami nóg, upały powodują dodatkowo nadmierne poszerzanie się żył, czego skutkiem jest spowolnienie przepływu krwi i zaleganie jej w naczyniach. Efektem tego są bardziej uwidocznione żylaki nóg oraz nieestetycznie wyglądające pajączki, a także towarzyszące im uciążliwe dolegliwości, jak uczucie ciężkości nóg, ich drętwienie, ból czy opuchlizna. Na szczęście można im zapobiegać, a w razie potrzeby leczyć.

Sposoby na zmęczone i opuchnięte nogi latem

Aby zapobiegać dokuczliwym objawom żylaków kończyn dolnych, warto kilka razy dziennie położyć się i unieść nogi powyżej linii serca. Taka pozycja ułatwi powrót krwi żylnej do serca. Oprócz tego w upalne dni należy zrezygnować z eksponowania nóg na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a także powinniśmy unikać gorących, długich kąpieli. Dodatkowo wskazana jest zmiana butów z wysokim obcasem na obuwie wygodne i przewiewne, a także wystrzeganie się zarówno długiego siedzenia, jak i stania podczas wykonywania swych obowiązków czy to zawodowych, czy domowych. Coraz częściej w profilaktyce żylaków nóg zaleca się noszenie produktów uciskowych, takich jak rajstopy, pończochy czy podkolanówki uciskowe męskie lub damskie.

Podkolanówki uciskowe męskie i damskie – jakie wybierać latem

Duża część osób, które posiadają żylaki nóg, rezygnuje z noszenia kompresyjnych wyrobów uciskowych latem, gdyż sądzą oni, że wyroby te mogą powodować większy dyskomfort w upalne dni. Zapominają, iż na obecnym rynku istnieją modele przystosowane do cieplejszej pory roku. Takie pończochy, rajstopy i podkolanówki uciskowe męskie bądź damskie wyprodukowane są z odpowiednio dostosowanych materiałów, które zapewniają odpowiednią higienę i komfort nawet w upalne dni. Użyte dzianiny są cienkie, lekkie, gwarantują właściwą cyrkulację powietrza, a przy tym odpowiedni ucisk w profilaktyce żylaków nóg. W przypadku osób, które uwielbiają chodzić w sandałach, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się modele w wersji z otwartymi palcami.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak