Nowoczesne materace piankowe - czym się charakteryzują?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Nowoczesne materace piankowe - czym się charakteryzują?

Odpoczynek w trakcie snu jest bardzo ważny dla zachowania zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Nocna regeneracja pozwala na usunięcie bolesnych napięć z całego ciała, a dodatkowo pozwala poprawić pracę mózgu oraz zdolność do przyswajania nowych informacji. Czynnikiem, który w dużej części wpływa na przebieg odpoczynku, jest właściwie dobrany materac. Jednym z najczęściej wybieranych modeli są nowoczesne podłoża piankowe, dlatego warto dowiedzieć się, co je charakteryzuje.

Co to jest materac piankowy?

Nowoczesne materace piankowe są rodzajem podłoża, które charakteryzuje się uniwersalnością. Podjęcie decyzji o zakupie modelu z blatów pianki, odpowiednio dopasowanej do potrzeb i preferencji użytkownika sprawi, że z jego dobroczynnego wpływu na organizm mogą korzystać dzieci, osoby starsze oraz małżeństwa. Jedną z marek, która oferuje najwyższej klasy podłoża piankowe jest renomowany producent Hilding Anders, którego wyroby powstają przy użyciu certyfikowanych, odpornych na zużycie komponentów. Dodatkowo na swoje produkty marka Hilding oferuje od 5 do aż 15 lat gwarancji, co zapewnia bezpieczeństwo zakupów. 

Materac piankowy jest niezwykle komfortowym podłożem do snu. Wykorzystanie blatów piankowych o zróżnicowanych właściwościach pozwala na dopasowanie właściwości podłoża do wagi, wzrostu oraz stanu kręgosłupa użytkownika. Sen na materacu, który swoją konstrukcją odpowiada na wymagania konkretnej osoby lub pary przyczynia się do regeneracji organizmu i gwarantuje zdrowy, wartościowy odpoczynek.

co-to-jest-materac-piankowy

 

Materac piankowy - czym się charakteryzuje?

Marka Hilding oferuje podłoża piankowe, które zbudowane są z różnych rodzajów pian. Dodatkowo, wszystkie podłoża produkowane są w zróżnicowanych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie materaca do swojego łóżka i potrzeb. Materac 80x200 z pewnością będzie odpowiedni dla nastolatków i dzieci, natomiast dla par dedykowane są podłoża o minimalnym rozmiarze 140x200. Co warto wiedzieć o właściwościach materacy piankowych?

Materace z pianki o właściwościach termoelastycznych

Materac z pianki, która wyróżnia się właściwościami termoelastycznymi zbudowany jest z pianki Visco, na przykład model Hilding Rumba. Pianka Visco charakteryzuje się możliwością reagowania na ciepło ciała, dzięki czemu podłoże doskonale dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Materace termoelastyczne, dzięki swojej zaawansowanej technicznie strukturze zapamiętują kształt ciała osoby, która z niego korzysta, co wpływa na usunięcie punktów nacisku podłoża na spięte mięśnie oraz poszczególne odcinki kręgosłupa

Materac z pianki o właściwościach wysokoelastycznych

Podłoża o działaniu wysokoelastycznym konstruowane są z najwyższej klasy pianek HR lub Velvet Touch. To komponenty niezwykle sprężyste i elastyczne, dzięki czemu sen na tego typu materacu jest bardzo wygodny i efektywny. Ciekawym modelem tego typu materaca piankowego jest Hilding Conga, który zapewnia najlepsze wsparcie dla kręgosłupa w trakcie snu, co pozwala na obieranie swobodnej, naturalnej pozycji.

Materac piankowy dla alergików

Materace piankowe sprawdzą się również dla osób, które ze względu na posiadane alergie muszą wybierać bardzo higieniczne i odporne na gromadzenie się alergenów modele. Dla osób uczulonych na kurz, roztocza oraz inne patogeny, marka Hilding proponuje materace wykonywane z pianek lateksowych. Podłoża z lateksu są niezwykle odporne na eksploatację, a dodatkowo ich otwartokomorowa i antyalergiczna struktura pozwala na wykorzystanie ich właściwości przez alergików. Zwiększona cyrkulacja powietrza w wypełnieniu modeli lateksowych wpływa na zwiększenie przepływu powietrza, co zapobiega rozwojowi alergenów. 

Materace z blatów pian, w zależności od wykorzystanej pianki sprawdzą się dla najbardziej wymagających użytkowników. Ich właściwości z pewnością wpływają na poprawę jakości i komfortu nocnej regeneracji organizmu.

materac-piankowy-dla-alergikow

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak