Materace w Płocku -jakie parametry brać pod uwagę dobierając materace do spania?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Materace w Płocku -jakie parametry brać pod uwagę dobierając materace do spania?

Przymierzając się do kupna nowego materaca, musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów. Dokładne określenie własnych potrzeb, pozwoli nam później cieszyć się idealnie dobranym produktem. W przypadku materaca jest to tym ważniejsze, gdyż ma on nam zapewnić nie tylko jak największą wygodę, ale i wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie i jakość życia.

Nasze osobiste preferencje i gusta to pierwszy krok w wyborze dobrego materaca. Poza tym musimy wziąć pod uwagę technologię wykonania materaca, jakość materiałów, z jakich został on stworzony, wiarygodność i doświadczenie producenta, odpowiednie gwarancje i certyfikaty jakości. Kwota jaką wydamy na nowy materac, często będzie dość znacząca, dlatego warto poprzedzić kupno odpowiednim rozeznaniem oferty. 

Zdrowie to podstawa.

Odpowiednio dobrany materac ma ogromny wpływ na jakość naszego snu i relaksu. Dobrze przespana noc ma zbawienny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, a zdrowy kręgosłup pozwala cieszyć się życiem w dużo większym stopniu. Odpowiedni model materaca umożliwia dopasowanie łóżka do swoich indywidualnych potrzeb, podnosi komfort wypoczynku, a co za nim idzie radość z życia.  

Na wymianę materaca powinniśmy decydować się mniej więcej raz na 7 lat, gdyż wraz z użytkowaniem materace ulegają zużyciu, tracą swój pierwotny kształt, a przez to nie zapewniają odpowiedniego, zdrowego podparcia naszego ciała w czasie snu. Zawsze, gdy zaczynamy odczuwać niewygodę związaną z korzystaniem materaca, powinniśmy zacząć planować jego wymianę na lepiej dopasowany model. Wybierając produkty uznanej marki, takiej jak Hilding, mamy pewność, że nowy zakup będzie nie tylko najwyższej jakości, ale także, że posłuży nam bardzo długo bez straty swoich parametrów. 

 

zdrowie-to-podstawa

Twardość materaca: to nie tylko kwestia gustu.

Od twardości materaca zależy czy będzie on w sposób odpowiedni dawał podparcie dla naszego kręgosłupa i pozwalał zachować wygodną pozycję w czasie snu. Jeśli materac będzie zbyt miękki, pojawi się nieprzyjemne odczucie zapadania się w łóżku. Przekłada się to na wzmożone napięcie mięśniowe, konieczne do utrzymania odpowiedniej pozycji kręgosłupa. Za to materac, którego twardość jest zbyt duża, może wpłynąć na zaburzenie krążenia krwi, poprzez uciskanie naczyń krwionośnych leżącego użytkownika. 

Dlatego też twardość materaca powinna być dopasowana nie tylko do naszych osobistych preferencji, ale też do wzrostu i wagi. Określa się ją w przedziale od H1 (miękkie) do H4 (najtwardsze). Modele H1 są stworzone z myślą, o których osobach waga nie przekracza 60 kg, H2 dla osób ważących od 60 do 80 kg, H3 dla przedziału wagowego 80-100 kg. Natomiast dla osób ważących powyżej 100 kg najzdrowsze będą materace o twardości H4. 

Rodzaje materacy.

Zależnie od swojej budowy różne materace mają różne cechy i specyficzne zalety. 

Materace sprężynowe szwedzkiej marki Hilding produkowane są z zastosowaniem nowoczesnych systemów niezależnych sprężyn, co zapewnia im zróżnicowane sfery twardości, a dzięki temu wielką wygodę. Są ciche w użytkowaniu i wykończone przyjemnymi w dotyku materiałami wysokiej jakości. 

Materace piankowe są lekkie i bardzo funkcjonalne. Materac termoelastyczny 90x200 cm zapewnia dodatkowo wyśmienite dopasowanie się do kształtu ciała, dzięki zaawansowanej technologicznie inteligentnej piance. 

Materace hybrydowe to połączenie zalet materacy sprężynowych i piankowych. Dzięki piance doskonale dopasowują się do ciała, a nowoczesny system sprężyn zapewnia zdrowe i pewne podparcie mięśni i kręgosłupa podczas snu.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak