Kurs instruktora pilates. Prowadź zajęcia ze sportu bijącego rekordy popularności

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Kurs instruktora pilates. Prowadź zajęcia ze sportu bijącego rekordy popularności

Pilates cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością, a co za tym idzie – zwiększa się zapotrzebowanie na instruktorów, którzy będą prowadzić zajęcia w pobliskim klubie fitness czy na siłowni. Interesujesz się sportem i w wolnych chwilach trenujesz to połączenie jogi, baletu, gimnastyki i tai-chi? W takim razie kurs instruktora pilates jest dla ciebie. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć.

Dlaczego warto zostać instruktorem pilates?

Kurs instruktora pilates to wygodny i łatwy sposób na zdobycie dodatkowych uprawnień, dzięki którym zwiększysz swoje zarobki. Jak już wspominaliśmy, ten sport stał się w ostatnich latach niezwykle popularny, a na zajęcia zapisują się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Przyczyną jest jego skuteczność i uniwersalność – pilates jest odpowiedni nawet dla osób, które do tej pory unikały aktywności fizycznej. Pomaga w nauce prawidłowego oddychania, wspiera utrzymanie odpowiedniej postawy, a do tego może być uzupełnieniem zajęć rehabilitacyjnych, co czyni kurs instruktora pilates doskonałą propozycją dla fizjoterapeutów.

Warunkami przystąpienia do kursu instruktora pilates są:

  • ukończony 18. rok życia,
  • wykształcenie minimum średnie lub zawodowe,
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych,
  • niekaralność.

Kurs instruktora pilates w praktyce – o czym warto wiedzieć?

Na uwagę zasługuje program samego kursu, po którym świeżo upieczony instruktor pilates będzie w stanie pochwalić się kompleksową wiedzą specjalistyczną. Na liście poruszanych tematów znajdziesz np. historię tego sportu, podstawy treningu, ćwiczenia wzmacniające i stretching końcowy, moduł z treningami dla osób starszych, otyłych, sportowców i kobiet w ciąży czy informacje z zakresu profilaktyki kontuzji.

Ukończenie kursu wiąże się z uzyskaniem tytułu instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji: pilates. Jako potwierdzenie otrzymujesz:

  • dokumentację zgodną z wymogami Ministerstwa Edukacji i Nauki, 
  • certyfikat w języku polskim i angielskim, który uprawnia do znalezienia zatrudnienia we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Możesz także otrzymać czerwoną legitymację potwierdzającą uzyskanie tytułu instruktora oraz spersonalizowaną legitymację ubezpieczeniową w wersji plastikowej wraz z roczną polisą PZU.

Kurs instruktora – pilates. Wrocław, Warszawa, a może online?

Przekonaliśmy cię, że warto zapisać się na kurs instruktora pilatesu? W takim razie czas sprawdzić, gdzie możesz go ukończyć. Najważniejsze, aby wybrana placówka miała uprawnienia niezbędne do wydawania absolwentom dokumentacji zgodnej z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki. Taką instytucją jest np. PAKiS, czyli Polska Akademia Sportu i Kultury, która prowadzi kursy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w trybie asynchronicznym.

Dzięki temu nieważne, czy mieszkasz w Warszawie, Poznaniu, czy szukasz może kursu instruktora pilates we Wrocławiu – z PAKiS możesz zdobywać uprawnienia bez względu na miejsce swojego zamieszkania. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie: https://pakis.pl/.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak