Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Życie bywa nieprzewidywalne, a usługi fizjoterapeuty mogą być nam potrzebne dość niespodziewanie.  Przypadkowy uraz, nieoczekiwane złamanie czy wypadek losowy i pomoc fizjoterapeuty będzie nam bardzo potrzebna. Jak znaleźć fizjoterapeutę w pobliżu naszego miejsca zamieszkania? Czym kierować się przy wyborze fizjoterapeuty?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak wybrać najlepszego fizjoterapeutę
  • na co zwracać uwagę przy wyborze fizjoterapeuty

Wybór fizjoterapeuty w naszej okolicy może zależeć od wielu czynników. Po pierwsze od kwestii finansowych. Jak wiadomo fizjoterapia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest obarczona długimi terminami oczekiwania. Jeśli ktoś potrzebuje szybkiej pomocy lub chce szybciej wrócić do pełnej sprawności musi niestety zatroszczyć się o to we własnym zakresie. W sytuacji, gdy pozwalają nam na to finanse warto wybrać prywatny gabinet fizjoterapii. Jak znaleźć dobry gabinet fizjoterapii i czym kierować się przy jego wyborze?

Najlepszy fizjoterapeuta w Gdynii i nie tylko. Jak wybrać najlepszego rehabilitanta?

Wybór fizjoterapeuty, jak wspominaliśmy, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego czego potrzebujemy. Fizjoterapeuci mają bowiem swoje specjalizacje. Część zajmuje się np. sportowcami, część specjalizuje się w terapii ręki, a część terapią kolan czy stóp. Dlatego warto przed wyborem konkretnego gabinetu fizjoterapeutycznego sprecyzować nasze potrzeby. Nie wystarczy w wyszukiwarkę frazę np. „najlepszy fizjoterapeuta Gdynia”, ale warto sprecyzować nasze oczekiwania co do konkretnego typu rehabilitacji jak terapia manualna, fala uderzeniowa czy drenaż limfatyczny. W ten sposób znajdziemy najlepszego fizjoterapeutą w danej specjalizacji. W ten sposób możemy również zawęzić wyszukiwanie do specjalnych metod rehabilitacji, które nas interesują.

Inną kwestią jest lokalizacja rehabilitanta. Czy będzie to gabinet fizjoterapeutyczny do którego chcemy sami dojechać na rehabilitację czy potrzebujemy fizjoterapii w domu, czyli fizjoterapeuty, który będzie przyjeżdżał do nas na zabiegi. Ma to również duże znaczenie, ponieważ może się okazać, że do danego specjalisty będziemy potrzebowali dłuższego dojazdu. Nie bez znaczenia będzie także cena za rehabilitację. Chociaż tutaj ceny mogą się między sobą niewiele różnić, mogą wzrastać np. w zależności od wielkości miasta, w którym mieszkamy. Niższe ceny mogą być w mniejszych ośrodkach miejskich, a w takich jak Warszawa, Gdynia, Kraków czy Gdańsk ceny mogą być naprawdę wysokie.

Fizjoterapeuta Gdynia. Aktywne poszukiwanie najlepszego fizjoterapeuty lub centrum rehabilitacji

Jeśli chodzi o aktywne poszukiwanie najlepszego fizjoterapeuty to przede wszystkim warto zapytać rodzinę i przyjaciół czy znają polecają jakiś gabinet fizjoterapeuty bądź konkretnego fizjoterapeutę. Jeśli nie, to warto wejść na znane portale (np. https://www.medycznagdynia.pl/specjalisci-trojmiasto?specialization=Fizjoterapeuta), gdzie mamy oferty poszczególnych medyków czy fizjoterapeutów i w ten sposób znaleźć najlepszego specjalistę w naszej okolicy. Przy okazji na takim portalu możemy także poczytać oceny dotyczące konkretnego gabinetu fizjoterapii czy danego fizjoterapeuty. Sprawdzimy też specjalizację oraz cennik specjalisty. W ten sposób znajdziemy najlepszych terapeutów potrzebnych nam do rehabilitacji, dostosowanego do wszelkich naszych potrzeb oraz wymagań. Warto również zwrócić uwagę czy fizjoterapeuta oferuje indywidualne podejście i posiada profesjonalny sprzęt. Jeśli zdecydujemy się na wybór konkretnego gabinetu fizjoterapii warto zapytać, czy możemy połączyć rehabilitacją prywatną z rehabilitacją w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Może okazać się, że część usług możemy wykonać w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, a część prywatnie, z własnej kieszeni. To znacznie obniży koszty rehabilitacji.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak