Jak zadbać o zdrowy sen i swój kręgosłup?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Jak zadbać o zdrowy sen i swój kręgosłup?

Odpowiednio dobrany materac piankowy potrafi zapewnić nam zdrowy oraz komfortowy sen przez całą noc. Dowiedz się, czym powinien się cechować.

materac

Sen ma wpływ na zdrowie

Noc jest czasem dla naszego organizmu, podczas którego może się zregenerować. Nasze ciało przestaje być w ciągłym ruchu. Odpoczywamy fizycznie, ale też nasz umysł się relaksuje.

Przez nieprzerwany sen wzmacniamy nasza odporność, poprawiamy koncentrację oraz procesy pamięciowe i odbudowujemy siły. Stajemy się spokojniejsi, bardziej produktywni i redukujemy niepotrzebny stres oraz napięcia.

Ludzki organizm potrzebuje określonego czasu podczas doby, kiedy może sobie pozwolić na tego typu reset.

Żeby zapewnić spokojny sen powinniśmy przed wieczorem odłożyć wszelkie zajmujące głowę czynności, wyciszyć się oraz "uwolnić". Troski powinny zostać pozostawione poza łóżkiem, jeżeli chcemy się dobrze wyspać.

Warto jest przed spaniem wykonać drobną aktywność, rozluźnić mięśnie lub pomedytować. Potraktuj swoją sypialnie jako azyl na ciszę oraz spokój. 

Na jakość naszego snu wpływa również dobry materac do naszej sypialni. Najlepsze materace do Twojego łóżka wpłyną na dobre samopoczucie oraz zdrowy i wygodny sen. Szybko odczujesz różnicę.

Materac z pianki poliuretanowej  

Dobry materac musi mieć określone właściwości.

Właściwym wyborem będzie materac sprężynowy uzupełniony o warstwę pianki wysokoelastycznej. To twardy materac, który równocześnie idealnie dostosowuje się do naszego ciała. Przy nacisku otula ciało, ale nie odkształca się i wraca do swojej formy kiedy z niego zejdziemy.

Sprężyny są rozłożone równomiernie po płaszczyźnie, dzięki czemu zyskujemy idealne podparcie. Obłożone warstwami pianki sprawiają, że nie jesteśmy w stanie ich wyczuć.

Materace z pianki mają właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Nie uczulają.

Stosowane są w łóżkach rehabilitacyjnych jako materace lecznicze. Niekiedy wykorzystuje się w nich najnowsze technologie, które powodują, że włókna "zapamiętują" ciało i dużo szybciej się do niego dostosowują. 

Co więcej, są termoizolacyjne. Odprowadzają nadmiar wilgoci podczas snu i nie dopuszczają do sytuacji, w której człowiek nadmiernie się poci. 

Idealny materac to również wytrzymały produkt, który nie będzie ulegał szybkiemu niszczeniu się. Materace pankowe z powodzeniem możesz uprać w razie potrzeby ich odświeżenia. 

Trwałość oraz jakość materiału pozwala cieszyć się nimi przez długie lata użytkowania. 

Zadbaj o kręgosłup całej rodziny

Materace piankowe polecane są w każdym wieku.

Twardość materaca oraz jego elastyczność będzie miała ważną rolę podczas kształtowania się właściwej postawy dziecka. Ergonomiczne podparcie pozwoli na utrzymacie ciała we właściwej pozie.

Również starsze osoby oraz osoby z ograniczoną możliwością ruchową powinny spać na piankowych materacach. Termoregulacja zapewnia przepływ powietrza, dzięki czemu nawet długotrwałe leżenie nie powoduje dyskomfortu, a na ciele nie pojawiają się odleżyny. 

Odpowiedni materac, który dostosowuje się do kształtu ciała pozwoli na uniknięcie niebezpiecznych skrzywień. Niewłaściwy układ ciała może nie tylko doprowadzić do dyskomfortu, ale też być przyczyną poważniejszych problemów.

Żeby zapewnić sobie najlepszą jakość spania powinniśmy zaopatrzyć nasze łóżko o materac najlepszej technologii. Codzienne wysypianie się ma długofalowy pływ na nasze zdrowie, nie możemy bagatelizować jego roli. 

Jeżeli chcesz zadać o zdrowie swojej rodziny najpierw zacznij od zabezpieczenia snu bliskich. Ergonomiczne, piankowe materace będą do tego idealne. 

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak