Jak wygląda współpraca z dietetykiem online?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Jak wygląda współpraca z dietetykiem online?

Coraz większą popularnością cieszą się konsultacje dietetyczne. Korzystają z nich nie tylko sportowcy i osoby, które chcą się odchudzić. Dietetyk online współpracuje też z pacjentami cierpiącymi na problemy zdrowotne. Pomaga osobom z niedoczynnością tarczycy, insulinoopornością, chorobą Hashimoto, cukrzycą, czy PCOS.

Jak wyglądają konsultacje dietetyczne online?

Dietetyk online przygotuje jadłospis, uwzględniając wiek, wagę, stan zdrowia, styl życia i preferencje kulinarne pacjenta. Przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad medyczny i żywieniowy. Spyta również o Twoją aktywność fizyczną.

Analizując zebrane informacje, opracuje zdrową, zbilansowaną dietę i plan treningowy. Ustali Twoje zapotrzebowanie kaloryczne i na makroskładniki. Udzieli też wsparcia i zmotywuje do dalszego działania.

Pomoże Ci pokonać wszelkie przeszkody na drodze do odchudzania, jeśli więc marzysz o ładnej, zgrabnej sylwetce, skorzystaj z porad dietetyka online. Oprócz tego możesz liczyć na regularny monitoring efektów i optymalizację planu. Dzięki temu możesz w każdej chwili zmodyfikować lub wyznaczyć sobie nowe cele,
dietetyk internetowy Michał Wrzosek przygotowuje indywidualne plany diety i aktywności fizycznej, biorąc pod uwagę stan zdrowia i tryb życia pacjenta. Pokazuje, że można osiągnąć świetną formę, korzystając z porad dietetyka online przez Internet. Przypomina, że odchudzanie nie musi się wiązać z rygorystyczną dietą i wyrzeczeniami. Jeśli chcesz zdrowo jeść i zbudować zdrowe nawyki, umów się na konsultacje dietetyczne online.

Jak przygotować się na spotkanie z dietetykiem online?

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje dietetyczne, zadzwoń lub napisz maila. Dietetyk odezwie się do Ciebie, proponując termin wizyty. Przedstawi również szczegółowe warunki współpracy. Czasami może też podesłać ankietę i dzienniczek żywieniowy.

Pamiętaj, by odpowiednio przygotować się do rozmowy. Usiądź w cichym, spokojnym miejscu, w którym nic nie będzie Cię rozpraszać. Przed pierwszą wizytą u dietetyka internetowego wykonaj podstawowe badania laboratoryjne, takie jak morfologia krwi, lipidogram, poziom glukozy, TSH, FT3, FT4 oraz poziom witaminy D. Oprócz tego możesz wykonać próby wątrobowe (ASPAT i ALAT), żelazo, ferrytynę, CRP, kreatyninę, kortyzol, hemoglobinę glikowaną, czy poziom elektrolitów.

 

Wysyłając ankietę i dzienniczek żywności, możesz dołączyć wyniki badań. Zapisuj skrupulatnie w dzienniku, co dokładnie jadłeś w ciągu 3-4 dni. Dzięki temu dietetyk online sprawdzi, jak wygląda Twoja dotychczasowa dieta i łatwiej ją zmodyfikuje.

Podczas konsultacji specjalista chętnie odpowie na pytania, rozwieje wątpliwości, ustali wstępny plan działania i po prostu lepiej Cię pozna. Poinformuj dietetyka przez Internet, jeśli cierpisz na alergie i nietolerancję pokarmową. Uwzględni to, przygotowując jadłospis. Zwykle wizyta odbywa się przez Skype lub WU. Po kilku dniach dietetyk wyśle mailem szczegółowe zalecenia wraz z jadłospisem i listą zakupów.

Jak wygląda dalsza współpraca z dietetykiem?

Zastanawiasz się, jak wygląda dalsza współpraca z dietetykiem online? Najczęściej raz w tygodniu wysyłasz maila podsumowującego kilka ostatnich dni. Możesz  w nim napisać, jak się czujesz, co osiągnąłeś do tej pory, a z czym miałeś problem.

Jeśli chcesz, zadaj dietetykowi dodatkowe pytania. Możesz również porozmawiać o dalszych celach lub ewentualnych zmianach jadłospisu albo planu treningowego. Warto podkreślić, że taki raport nie jest wartościowym źródłem informacji tylko dietetyka przez Internet, ale także dla samego pacjenta. W ten sposób możesz śledzić swoje postępy i motywować się do dalszego działania.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak