Jak prawidłowo wybrać materac do spania?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Jak prawidłowo wybrać materac do spania?

Prawidłowo dobrany materac to inwestycja w Twoje zdrowie. Podłoże musi być sprężyste, aby codzienne kładzenie się do łóżka i wstawanie z niego nie sprawiało Ci trudności. Wkład materaca może być zrobiony z różnego rodzaju materiałów o odmiennych właściwościach. Jak znaleźć najlepszy model?

 

Przeciętny człowiek spędza w łóżku jedną trzecią swojego życia. Zdrowy sen jest niezbędny, jeśli chcesz cieszyć się dobrym samopoczuciem każdego dna. W tym celu warto wyjątkowo zadbać o warunki panujące w sypialni. W sklepie https://senpo.pl/materace/ znajdziesz szeroki wybór materacy od renomowanych producentów. Sprawdź, czym warto kierować się przy zakupie!

Dobry materac – czyli jaki?

Materac do spania musi idealnie pasować do ramy łóżka. Wybrany model powinien mieć odpowiednią długość, szerokość i wysokość. Specjaliści wskazują, że materac powinien wystawać około 6-8 cm nad powierzchnię łóżka, a jednocześnie nie może być za mały ani za duży. Jeśli szukasz materaca dla pary, wybierz model, zrobiony z systemu sprężyn kieszeniowych, które doskonale absorbują ruch. Na takim podłożu dobrze się wyśpisz, ponieważ nie przenosi drgań, które powstają, gdy partner zmienia pozycję w trakcie snu.

Materace kieszeniowe różnią się między sobą również stopniem twardości. W sklepie Senpo.pl znajdziesz modele:

  • miękkie,
  • średnio miękkie,
  • średnio twarde,
  • twarde.

Materace miękkie są przeznaczone dla dzieci i osób dorosłych, które ważą mniej niż 60 kg. Natomiast z materacy twardych mogą komfortowo korzystać osoby, które ważą ponad 100 kg. Jeśli masz bóle mięśni lub problemy z kręgosłupem, to wybierz model średnio twardy, ponieważ zapewnia optymalne podparcie całego ciała i jest bardzo elastyczny.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Materac to bardzo ważny element wyposażenia sypialni. Podłoże powinno być dostosowane do Twoich potrzeb i stanu zdrowia. Jeśli cierpisz na alergię, wybierz model zrobionych hipoalergicznych materiałów, który nie chłonie wilgoci i gwarantuje prawidłową cyrkulację powietrza.

Bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu są również materace dwustronne o różnym stopniu twardości. Takie podłoże z łatwością dostosujesz do swoich potrzeb. Materac możesz dowolnie obracać w zależności od pory roku, a zdejmowalny pokrowiec sprawi, że jego powierzchnia zawsze będzie czysta i pachnąca. Najlepsze materace są dosyć drogie, jednak warto zapłacić więcej, aby dobrze się wyspać i zadbać o swoje zdrowie. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku singli, par, seniorów lub osób przewlekle chorych i leżących.

W nocy organizm powinien odpoczywać i gromadzić siły na następny dzień. Dlatego warto poświęcić czas, aby znaleźć materac o optymalnych parametrach, który będzie idealnie odpowiadał Twoim potrzebom. Mając takie podłoże, szybko zaśniesz i wygodnie prześpisz całą noc. Dobry materac do spania wyraźnie poprawi jakość Twojego snu, dzięki czemu będziesz mieć więcej sił na sprostanie wyzwaniom dnia codziennego.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak