Jak jabłczan kreatyny może wpłynąć na Twoje mięśnie?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Jak jabłczan kreatyny może wpłynąć na Twoje mięśnie?

 

Polecanym produktem dla intensywnie trenujących jest jabłczan kreatyny. Jest to stabilna forma kreatyny i, w przeciwieństwie do monohydratu, działa znacznie efektywniej w dłuższej perspektywie. Zastanawiasz się, jak konkretnie jabłczan kreatyny wpływa na mięśnie? Jeśli tak, koniecznie sprawdź poniższy artykuł, a otrzymasz odpowiedzi na najistotniejsze pytania!

 

Nie da się ukryć, że sportowcy trenujący dużo i bardzo dużo chętnie sięgają po dodatkowe suplementy, które mają wpłynąć pozytywnie na efekty. Jednak nie wszystkie produkty będą trafionym wyborem. Jabłczan kreatyny jest jednym z najczęściej stosowanych suplementów wśród miłośników siłowni. Jego działanie zostało potwierdzone, jednak zanim włączysz go do diety, poznaj jego cechy charakterystyczne, mechanizm działania oraz powody, dla których warto go zastosować!

Czym charakteryzuje się jabłczan kreatyny?

Jabłczan kreatyny uchodzi za najpopularniejszą jej formę, która doskonale sprawdza się u sportowców i miłośników podnoszenia ciężarów. Ten suplement został przebadany bardzo dokładnie, a jego działanie zostało udowodnione. Jest w pełni bezpiecznym środkiem. Często porównuje się go z monohydratem kreatyny, jednak różnica jest znacząca. Monohydrat nie sprawdzi się podczas dłuższego stosowania. Nic więc dziwnego, że sportowcy zwykle decydują się na jabłczan kreatyny.

 

Ten nietuzinkowy suplement cechuje się odpornością na kwaśne środowisko ludzkiego przewodu pokarmowego. Złożony jest z jednej cząsteczki kreatyny oraz dwóch cząsteczek kwasu jabłkowego. Monohydrat z kolei to połączenie jednej cząsteczki wody oraz jednej cząsteczki kreatyny. Z racji tego, że jabłczan nie rozpada się w żołądku na nieaktywną kreatynę, jak to odbywa się w przypadku monohydratu, nadaje się doskonale do dłuższego stosowania.

Jak działa jabłczan kreatyny? 

Jabłczan kreatyny zajmuje się transportem do mięśni związku o nazwie adenozynotrifosforan. Po zetknięciu się z włóknami mięśniowymi następuje przekształcenie w fosfokreatynę. Ludzki organizm wykorzystuje ten związek do skurczu mięśni oraz rozbudowy masy mięśniowej. Regularna suplementacja związku, jakim jest jabłczan kreatyny, powoduje znacznie szybszy wzrost tkanki mięśniowej. Warto nadmienić, że pozyskane mięśnie są wysokiej gęstości i jakości!

Jabłczan poprawia wygląd mięśni

Rewelacyjne właściwości jabłczanu umożliwiają poprawę wyglądu tkanki mięśniowej. Po kilku dniach stosowania suplementu można zauważyć pełniejsze kształty oraz lepiej zarysowane pod skórą mięśnie. Warto jednak pamiętać, że samo stosowanie suplementu nie wystarczy — trzeba też regularnie ćwiczyć na siłowni i rozbudowywać tkankę. 

Jabłczan kreatyny wpływa pozytywnie na jakość masy mięśniowej

Budowa jabłczanu kreatyny pozwala uzyskać lepsze efekty. Budowana masa mięśniowa może pochwalić się znacznie lepszą jakością. Nie ma strachu, że jabłczan wywoła retencję wody w organizmie, podobnie jak monohydrat. Stosując jabłczan kreatyny, można liczyć na mniejszy, bardziej stopniowy, ale jednocześnie bardziej jakościowy przyrost tkanki.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak