Dmuchane jacuzzi do ogrodu – czy to dobry pomysł?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Dmuchane jacuzzi do ogrodu – czy to dobry pomysł?

Ogromne jacuzzi we własnym ogrodzie brzmi jak marzenie? Nie jest ono nierealne do zrealizowania. Na rynku dostępne są dmuchane jacuzzi ogrodowe. Stanowią one idealną alternatywę dla urządzeń klasycznych. Korzyści z zamontowania ich w ogrodzie odczuje cała rodzina. Zobacz, jakie są zalety dmuchanego jacuzzi.

Dmuchane jacuzzi ogrodowe – czym się wyróżnia?

Dmuchane jacuzzi ogrodowe na pierwszy rzut oka nie różni się od klasycznego urządzenia. Jest ono jednak wykonane z materiału PCV. Jest on bardzo wytrzymały i odpowiednio gruby. Dmuchane jacuzzi ogrodowe jest wzmocnione stelażem. Dzięki temu nie ma obaw, że ulegnie ono złamaniu lub porwaniu przez wiatr. Urządzenie nie jest montowane na stałe, a jedynie na określony czas – np. tylko na letnie miesiące.

Dmuchane jacuzzi ogrodowe zajmuje mniej więcej tyle samo miejsca, co basen. Ma jednak zdecydowanie więcej możliwości i funkcjonalności. W jacuzzi można podgrzewać wodę i wykonać masaż wodny o różnych poziomach intensywności. Jednocześnie może ono pełnić funkcję zwykłego basenu ogrodowego.

Zalety dmuchanego jacuzzi we własnym ogrodzie

Posiadanie własnego dmuchanego jacuzzi ogrodowego ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Stanowi także urozmaicenie każdego przyjęcia w gronie przyjaciół. Co więcej, dmuchane jacuzzi można łatwo transportować. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać je ze sobą na wakacyjny wyjazd.

Ogrodowe jacuzzi jest świetnym sposobem nie tylko na zabawę, ale także na relaks. Masaż wodny rozluźnia tkanki. Natomiast ciepło poprawia przepływ krwi. Dzięki temu komórki są lepiej dotlenione i odżywione. Przyczynia się to do złagodzenia nieprzyjemnych dolegliwości bólowych związanych z nadmiernym napięciem mięśni.

Ogrodowe jacuzzi może być również ozdobą ogrodu. Jest ono wykonane z materiału PCV, ale może przyjmować różne kształty i być pokryte rozmaitymi wzorami – np. imitującego drewno. To świetna alternatywna dla basenu, który zwykle jest dostępny tylko w jednym kolorze.

Dmuchane jacuzzi ogrodowe jest bardzo proste w użytkowaniu oraz utrzymaniu. Do zestawu dołączone są wszystkie niezbędne elementy. Urządzenie posiada filtr i wbudowany generator ozonu, co powoduje, że woda jest czysta. Dodatkowo można zabezpieczyć je matą termiczną i pokrywą zabezpieczającą, gdy nie jest ono użytkowane.

Jak przygotować miejsce w ogrodzie na dmuchane jacuzzi?

Jacuzzi ogrodowe można postawić niemal w każdym miejscu w ogrodzie. Zaleca się jednak, aby było to miejsce spokojne i ciche, co sprzyja relaksowi. Dobrze, gdy przez większość czasu jest w nim cień.

Jacuzzi powinno być postawione na twardym i równym podłożu. Przed rozłożeniem urządzenia trzeba usunąć wszelkie kamyki, szyszki, patyki, żwir, ponieważ zwiększają one ryzyko jego uszkodzenia. Pod jacuzzi warto podłożyć matę, która zabezpiecza przed uszkodzeniem mechanicznym oraz utratą ciepła.

Czym kierować się przy wyborze dmuchanego jacuzzi do ogrodu?

Na rynku dostępne są różne rodzaje dmuchanych jacuzzi ogrodowych. Przy wyborze należy kierować się głównie:

  • rozmiarem jacuzzi (w zależności od tego, ile osób będzie z niego korzystało jednocześnie),
  • materiałem wykonania,
  • funkcjami jacuzzi,
  • elementami dołączonymi do zestawu (pozwala to uniknąć dodatkowych kosztów zakupu niezbędnego sprzętu),
  • systemowi czyszczenia (np. ozon lub dezynfekcja światłem UV),
  • ilością dysz z bąbelkami,
  • rodzajem panelu do sterowania.

Przy zakupie warto też kierować się ogólnym wyglądem dmuchanego jacuzzi. Wybór jest naprawdę duży.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak