Czym kierować się przy szukaniu kursów dla fizjoterapeutów?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Czym kierować się przy szukaniu kursów dla fizjoterapeutów?

Rynek szkoleniowy dla fizjoterapeutów rozwija się w wielkim tempie. W jaki sposób wybierać kursy dla fizjoterapeutów? Jakie szkolenia są warte zainwestowania czasu i pieniędzy?

Kursy dla fizjoterapeutów - punkt obwiązkowy

Wiedza każdego fizjoterapeuty powinna być na bieżąco uaktualniana, a umiejętności rozwijane. Lata doświadczenia w tym zawodzie, jeśli nie są dodatkowo uzupełniane o najnowszą wiedzę, niewiele stanowią. Dlatego będąc fizjoterapeutą warto przeznaczyć pewien czas ze swojego zawodowego kalendarza, a także środki na to, aby przynajmniej raz w roku zafundować sobie kurs wysokiej jakości.

Szkolenia dla fizjoterapeutów - czy cena ma znaczenie?

Wysoka jakość to odpowiednio wyższa cena - szkolenia dla fizjoterapeutów nie są tutaj wyjątkiem. Nie oznacza to jednak, że aby się rozwijać, konieczne jest wydawanie olbrzymich kwot. Jeśli jako fizjoterapeuta nie posiadamy sponsora (np. pracodawcy, który przeznacza pewną część środków na szkolenie kadry), możemy skorzystać z różnorodnych dofinansowań na rozwój własnej działalności. Warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje Krajowy Fundusz Szkoleniowy - kursy dla fizjoterapeutów od movuto.pl mogą być finansowane ze środków pozyskanych z funduszu.

Wybierając szkolenie przede wszystkim należy kierować się jego merytoryczną zawartością, stopniem przydatności dla rozwoju naszej kariery (warto specjalizować się w konkretnym zagadnieniu, niż znać wszystkie "po trochę") i renomą ośrodka szkoleniowego.

Merytoryczna zawartość kursów dla fizjoterapeutów

Przy wyborze kursu dla fizjoterapeutów liczy się to, czy dany kurs ma faktyczne oparcie w najnowszej wiedzy i jest rekomendowany przez specjalistów działających w danej metodzie. Nim zdecydujemy się na zakup kursu skuszeni niską ceną, warto zasięgnąć opinii o danym ośrodku szkoleniowym oraz bliżej przyjrzeć się programowi szkoleniowemu. Wiele niesprawdzonych kursów oferuje jedynie teoretyczne zajęcia w ograniczonym zakresie czasowym. Tymczasem kursy oferowane m.in. przez Movuto zapewniają również często dostęp do praktyk. Zakończenie kursu powinno zostać dopełnione przez otrzymanie certyfikatu, który stanowić będzie element naszego portfolio.

Kursy fizjoterapeutyczne specjalistyczne

Jako fizjoterapeuci powinniśmy obrać na wstępie swoją ścieżkę kariery, która nie tylko ułatwi nam dobór dalszych szkoleń i kursów, ale również sprawi, że klienci będą mieli większą łatwość w dotarciu do nas z konkretnym problemem. Aktualnie wielką popularnością cieszą się kursy fizjoterapeutyczne związane z fizjologią kobiecą: obniżeniem mięśni dna miednicy po ciąży, rozejściem mięśnia prostego brzucha, vulvodynią, bolesnym miesiączkowaniem (dysfunkcje uro-ginekologiczne). Innym ciekawym do eksplorowania zagadnieniem jest kwestia prawidłowego oddychania. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się kursy na temat standardów rehabilitacji ortopedycznej i z anatomii ciała (np. przeznaczone do pracy ze sportowcami).

Renoma ośrodka szkoleniowego

Jeśli naszą uwagę przykuje kurs oferowany przez konkretną markę, warto zapoznać się z certyfikatami, jakie posiada. Przykładowo, Movuto posiada Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0, który jest unikalnym standardem branży szkoleniowo-rozwojowej, opracowanym przez ekspertów zrzeszonych w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych (PIFS). Nie bez znaczenia są również stopnie naukowe i certyfikaty poszczególnych wykładowców prowadzących zajęcia.

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak