Czym jest waporyzacja i jakie są jej zalety?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Czym jest waporyzacja i jakie są jej zalety?

Obecnie wiele osób mówi o waporyzacji, jako o najlepszej metodzie wykorzystywania ziół w zwalczaniu swoich dolegliwości.

Dlatego jeśli nie wiesz, co to jest waporyzacja i dlaczego warto ją stosować, to przeczytaj artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji na temat bezdymnej inhalacji. 

Waporyzacja - co to jest?

Waporyzacja to rodzaj bezdymnej inhalacji, którą wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia nazywanego waporyzatorem, zbudowanego m.in. z ustnika i komory grzewczej. Polega na podgrzewaniu ziół lub olejków eterycznych strumieniem powietrza o odpowiedniej temperaturze, który uwalnia składniki aktywne i aromaty w postaci pary - taki opis znajdziemy na https://medicante.com/pl/blog/waporyzacja-jak-uzyskac-maksymalne-wlasciwosci-medycznej-marihuany/

Zaciągniecie się powstałą parą korzystnie wpływa na organizm, pozwalając cieszyć się dobroczynnymi efektami wykorzystywanych w waporyzacji roślin.  

Dlaczego warto waporyzować zioła?

Zioła mają niezwykłe właściwości, które w naturalny sposób mogą wspomóc organizm i zmniejszyć objawy wielu chorób. Na przykład dzięki waporyzacji melisy udaje się zrelaksować i uspokoić organizm, a mięta pieprzowa korzystnie wpływa na ból i wspomaga trawienie.

W zależności od użytych ziół można uzyskać inne efekty terapeutyczne. Istnieją również specjalne mieszanki, które zawierają odpowiednio dobrane rośliny zwiększające swoje wzajemne działanie.

Z ziół można również waporyzować marihuanę medyczną, która jest legalną metodą wspomagania leczenia wielu chorób, takich jak np. padaczka, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów czy nowotwory. Jej zastosowanie łagodzi występujące dolegliwości, a w niektórych przypadkach pomaga zatrzymać postęp choroby. 

Jakie zioła wybrać do waporyzacji?

Waporyzować można prawie wszystkie zioła i olejki eteryczne, takie jak np. melisa lekarska, mięta pieprzowa, rumianek pospolity, lawenda, lipa czy tymianek. Ich efekt będzie różny, co zależy od użytego surowca, ale również jakości.

Dlatego do waporyzacji warto wybierać rośliny pochodzące z ekologicznych upraw, które charakteryzują się wysoką jakością i są czyste od zanieczyszczeń pochodzących z pestycydów, toksyn czy metali ciężkich. 

Czy waporyzacja jest bezpieczna? 

Waporyzacja to bezpieczna metoda pozwalająca uzyskać maksymalne właściwości ziół. W porównaniu do palenia nie powoduje straty surowca roślinnego i nie naraża użytkowników na drażniące i szkodliwe działanie dymu, które może zwiększać prawdopodobieństwo rozwoju chorób układu oddechowego. Jest również najczęściej polecana przez lekarzy i specjalistów z zakresu ziołolecznictwa. 

Jednak, aby uzyskać najlepsze efekty waporyzacji, warto zdecydować się na zakup waporyzatora z certyfikatem medycznym, który świadczy o wysokiej jakości urządzenia i pozwala precyzyjnie dawkować zioła, co jest szczególnie ważne dla pacjentów zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami. 

Podsumowanie

Waporyzacja to nowoczesna metoda korzystania z dobroczynnych właściwości ziół i olejków eterycznych. Pozwala uzyskać maksymalne rezultaty bez drażniących skutków ubocznych dymu pochodzącego ze spalania surowców i nie prowadzi do ich niszczenia. 

Do waporyzacji można użyć większości ziół, a ich wybór zależy od efektów, jakie chcemy osiągnąć. Do najczęściej wykorzystywanych roślin w waporyzacji należy melisa lekarska, rumianek pospolity, lawenda i mięta pieprzowa. 

Jednak waporyzować można również konopie medyczne, które są w Polsce legalne i coraz częściej wykorzystywane do łagodzenia objawów wielu różnych chorób, nawet tych ciężkich i przewlekłych, jak nowotwory czy padaczka.  

Oceń artykuł:
Ocena:
Brak