Czy HMB odchudza? Jak się bierze HMB?

Data ostatniej aktualizacji:
Polub portal
Czy HMB odchudza? Jak się bierze HMB?

HMB, z angielskiego kwas 3-hydroksy 3-metylomasłowy jest jednym z suplementów diety zalecanych między innymi przy redukcji tkanki tłuszczowej. Związek ten powstaje wskutek rozpadu leucyny, należącej do aminokwasów rozgałęzionych. Uzyskanie wysokiego poziomu HMB ma mieć na celu zapobieganie rozpadowi białek, wsparcie w ich syntezie, a także lepsze spalanie tkanki tłuszczowej. Czy w takim razie suplement HMB odchudza? Jakie jest działanie HMB, jak powinno się stosować suplementację HMB?

HMB - suplement diety na redukcję tkanki tłuszczowej

Choć HMB umieszcza się najczęściej wśród związków związanych z aminokwasami, mogących wspomaga syntezę białek i wpływających na zmniejszony rozpad mięśni, także kwestia szybszego spalania tłuszczu jest poruszana w licznych publikacjach. Wśród wielu rodzajów działań, jakie ma wykazywać HMB w regularnej suplementacji podawane są:

- redukcja tkanki tłuszczowej bez utraty mięśni,

- zmniejszone prawdopodobieństwo uszkodzenia mięśni,

- zredukowany rozpad białka przy intensywnym treningu,

- szybsza i skuteczniejsza powysiłkowa regeneracja mięśni,

- lepsza wytrzymałość organizmu.

Suplementy diety zawierające omawiany składnik to najczęściej proste w składzie produkty, ale przyjmowanie HMB łączy się także z innymi odżywkami i suplementami dla sportowców dla zmaksymalizowania wyników i wykorzystania całego potencjału naszego organizmu.

Czy HMB powoduje utratę kilogramów?

Choć uważa się, że HMB wpływa na szybszą redukcję tkanki tłuszczowej, jednocześnie może ono zapobiegać degradacji tkanki mięśniowej. Dlatego niekoniecznie mówimy tu o odchudzaniu a wsparciu w dążeniu do lepszego stosunku masy mięśniowej do masy tłuszczowej ciała wraz z odpowiednią dietą i treningiem. Stosowanie HMB w połączeniu z treningiem może naturalnie wpływać na rozwój tkanki mięśniowej.

Jak HMB wpływa na wzrost masy mięśniowej?

Obecność HMB w organizmie wpływa na procesy kataboliczne w organizmie, może zatem mieć związek z masą mięśniową. Może także wpływać na wytrzymałość, zatem pośrednio także na skuteczność ćwiczeń i progresowanie z objętością treningową. Jednak to regularny trening i odpowiednia dieta w dużej mierze decydują o rzeczywistej masie mięśniowej, w tym jej wzroście.

Jak zaplanować suplementację HMB?

Właściwa suplementacja HMB według większości źródeł bazuje na regularności. HMB warto stosować na początku przygody ze sportem, systematycznymi treningami. Dobrze jest sięgnąć po suplement diety w przyswajalnej formie, jak mikronizowany HMB OstroVit: https://ostrovit.com/pl/menu/hmb-18843.html Połączenie HMB z innymi suplementami może skutkować osiąganiem lepszych efektów.

Trening, dieta i suplementacja HMB

Dobry przyrost mięśni czy proces redukcji tkanki tłuszczowej wymaga złożonych działań. Żaden suplement diety, także HMB nie zastąpi właściwie skomponowanej diety i regularnej aktywności fizycznej. W razie wątpliwości, jak działać, by osiągnąć zamierzone cele, warto skorzystać z porad profesjonalistów - dietetyków, trenerów personalnych czy lekarzy.


Oceń artykuł:
Ocena:
Brak